Kommande tävlingar
05/07
BK Björken Guld
13/07
SM Lag Mixed 2024
17/07
Falkenbergsveckans Guldpar Ons
Rapporterade tävlingar
28/06
Ölandsveckan 2024 A-final - Om
27/06
Ölandsveckan 2024 A-final - Om
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
Svenska Bridgeförbundet
»
Chairmans Cup
»
2021
»
Kval, Gröna hissen
»
Rond 6
Chairmans Cup 2021
Kval, Gröna hissen
Rond 6
Plac
Lag
Kapten
Ronder
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
9. Skalman
Krister Ahlesved [13995]
6
2-1-3
139 - 42
3.310
87.01
2
40. Scorway
Suzanne Lemborn [14984]
6
1-2-3
135 - 74
1.824
77.93
3
22. Turkish Swedes
Gunnar Elmroth [8335]
6
1-2-3
109 - 48
2.271
77.31
4
38. Kassa B
Jan Andersson [11704]
6
1-2-3
131 - 77
1.701
76.91
5
30. Scottish Druids
Suzanne Lemborn [14984]
6
0-3-3
100 - 55
1.818
76.38
6
19. Denmark Open
Suzanne Lemborn [14984]
6
0-4-2
109 - 66
1.652
75.52
7
11. BK Gröna kvistar
Johan Grönkvist [8342]
6
0-4-2
106 - 66
1.606
73.49
8
16. REIVERS
Suzanne Lemborn [14984]
6
1-2-3
127 - 88
1.443
71.56
9
34. Ladies and Gentlemen
Måns Sjöqvist [2328]
6
2-0-4
121 - 71
1.704
70.42
10
13. England Juniors Red
Suzanne Lemborn [14984]
6
1-3-2
112 - 81
1.383
70.23
11
48. Linkelunk
Lars Lundqvist [6692]
6
0-3-3
97 - 70
1.386
70.17
12
4. Romania Juniors
Suzanne Lemborn [14984]
6
1-1-4
103 - 63
1.635
70.15
13
47. Swiss-Alert
Suzanne Lemborn [14984]
6
1-0-5
101 - 69
1.464
69.54
14
31. Poland Seniors
Suzanne Lemborn [14984]
6
1-1-4
104 - 77
1.351
68.63
15
18. Har It Soppa
Erik Hansson [53648]
6
0-3-3
97 - 76
1.276
67.81
16
15. England Juniors U17
Suzanne Lemborn [14984]
6
1-0-5
112 - 83
1.349
67.01
17
37. Harris
Suzanne Lemborn [14984]
6
1-2-3
90 - 67
1.343
66.79
18
10. RSE
Anders Morath [4664]
6
2-0-4
112 - 81
1.383
64.54
19
7. Greven
Olle Wademark [14800]
6
0-2-4
57 - 44
1.295
64.36
20
32. Dutch Mixed
Suzanne Lemborn [14984]
6
1-1-4
100 - 68
1.471
63.91
21
25. D1 Göteborg
Adam Kovasznay [50874]
6
0-2-4
131 - 118
1.110
63.56
22
6. SUSHI
Suzanne Lemborn [14984]
6
0-3-3
101 - 95
1.063
62.66
23
43. Kompispass
Linnea Edlund [34773]
6
1-1-4
84 - 89
0.944
61.84
24
27. Dutch Seniors
Suzanne Lemborn [14984]
6
0-2-4
58 - 55
1.055
61.07
25
51. Gunnar's Gunners
Gunnar Hallberg [9059]
6
1-1-4
93 - 95
0.979
60.98
26
36. Denmark Mixed
Suzanne Lemborn [14984]
6
0-1-5
81 - 81
1.000
60.38
27
1. Croatia Juniors
Suzanne Lemborn [14984]
6
0-2-4
107 - 112
0.955
57.91
28
44. Granarna
Dan Granberg [6]
6
0-0-6
105 - 110
0.955
57.86
29
8. Parallax Juniors
Suzanne Lemborn [14984]
6
0-2-4
90 - 98
0.918
57.49
30
33. Överum
Mattias Forss [87222]
6
1-0-5
95 - 103
0.922
56.09
31
29. Imppossible
Peter Krug [14201]
6
1-0-5
114 - 103
1.107
55.56
32
2. Royal Flush
Suzanne Lemborn [14984]
6
1-0-5
104 - 113
0.920
55.52
33
21. Mission Impossible
Fredrik Norling [49212]
6
0-1-5
100 - 121
0.826
55.47
34
24. En boll i nätet
Kenneth Wallin [1597]
6
0-2-4
94 - 112
0.839
54.31
35
28. Goterna
Thomas Samuelsson [9808]
6
0-1-5
71 - 88
0.807
53.31
36
3. Singapore Juniors
Suzanne Lemborn [14984]
6
1-0-5
98 - 114
0.860
52.9
37
20. Trapps
Leif Andréasson [7519]
6
0-1-5
72 - 101
0.713
52.2
38
17. Scotland Aces
Suzanne Lemborn [14984]
6
0-1-5
97 - 128
0.758
52.12
39
35. Fredin
Jan Clementsson [55627]
6
0-2-4
69 - 93
0.742
52.11
40
23. Hasta La Vista Baby
Stefan Olausson [49941]
6
0-1-5
74 - 99
0.747
51.37
41
12. D1 ÖMBF
Marie Åfors [48302]
6
1-0-5
101 - 124
0.815
50.55
42
41. Lonely Heart Club
Matti Lepistö [14649]
6
0-2-4
88 - 126
0.698
50.24
43
39. BK Missklikk
Thor Simonsen [30021]
6
1-0-5
114 - 139
0.820
49.92
44
42. De Fem Musketörerna
Oscar Hult [12879]
6
1-0-5
97 - 139
0.698
48.49
45
14. England Juniors Blue
Suzanne Lemborn [14984]
6
0-2-4
62 - 118
0.525
48.24
46
46. Why not
Ulf Backman [82648]
6
1-0-5
89 - 142
0.627
45.33
47
45. Greece U21
Suzanne Lemborn [14984]
6
0-1-5
80 - 132
0.606
44.42
48
5. Denmark Juniors
Suzanne Lemborn [14984]
6
1-0-5
81 - 130
0.623
43.84
49
26. England Juniors U16
Suzanne Lemborn [14984]
6
0-1-5
75 - 161
0.466
36.74
50
49. D1 Dalabridgen
Peter Nohrén [81347]
6
0-0-6
42 - 224
0.188
14.85
Rond 6
31 jul, 17.30-18.35
IMP 1
IMP 2
IMP Tot
VP
9. Skalman
-
22. Turkish Swedes
9 - 9
-
9 - 9
10 - 10
40. Scorway
-
34. Ladies and Gentlemen
13 - 6
-
13 - 6
12.77 - 7.23
4. Romania Juniors
-
38. Kassa B
5 - 18
-
5 - 18
5.32 - 14.68
30. Scottish Druids
-
32. Dutch Mixed
9 - 2
-
9 - 2
12.77 - 7.23
19. Denmark Open
-
47. Swiss-Alert
13 - 7
-
13 - 7
12.42 - 7.58
37. Harris
-
11. BK Gröna kvistar
1 - 12
-
1 - 12
5.91 - 14.09
48. Linkelunk
-
18. Har It Soppa
10 - 9
-
10 - 9
10.44 - 9.56
16. REIVERS
-
15. England Juniors U17
17 - 9
-
17 - 9
13.12 - 6.88
7. Greven
-
31. Poland Seniors
2 - 8
-
2 - 8
7.58 - 12.42
13. England Juniors Red
-
29. Imppossible
10 - 1
-
10 - 1
13.45 - 6.55
8. Parallax Juniors
-
25. D1 Göteborg
10 - 20
-
10 - 20
6.22 - 13.78
51. Gunnar's Gunners
-
44. Granarna
10 - 9
-
10 - 9
10.44 - 9.56
6. SUSHI
-
2. Royal Flush
10 - 2
-
10 - 2
13.12 - 6.88
1. Croatia Juniors
-
36. Denmark Mixed
6 - 9
-
6 - 9
8.73 - 11.27
43. Kompispass
-
39. BK Missklikk
17 - 10
-
17 - 10
12.77 - 7.23
12. D1 ÖMBF
-
10. RSE
1 - 28
-
1 - 28
2.13 - 17.87
27. Dutch Seniors
-
24. En boll i nätet
11 - 3
-
11 - 3
13.12 - 6.88
20. Trapps
-
21. Mission Impossible
9 - 13
-
9 - 13
8.33 - 11.67
14. England Juniors Blue
-
35. Fredin
0 - 14
-
0 - 14
5.04 - 14.96
23. Hasta La Vista Baby
-
3. Singapore Juniors
0 - 2
-
0 - 2
9.14 - 10.86
5. Denmark Juniors
-
33. Överum
1 - 24
-
1 - 24
2.89 - 17.11
42. De Fem Musketörerna
-
17. Scotland Aces
9 - 15
-
9 - 15
7.58 - 12.42
45. Greece U21
-
28. Goterna
0 - 16
-
0 - 16
4.5 - 15.5
41. Lonely Heart Club
-
26. England Juniors U16
15 - 0
-
15 - 0
15.23 - 4.77
46. Why not
-
49. D1 Dalabridgen
34 - 0
-
34 - 0
18.97 - 1.03
Sök i Spader
Distrikten
Förbundet
Bohuslän-Dals
Dalabridgen
Gotlands
Gävleborgs
Göteborgs
Hallands
Jämtland-Härjedalens
Jönköpings läns
Medelpads
Mälardalens
Norrbottens
Skånes
Stockholms
Sydöstra Sveriges
Upplands
Värmland-Dals
Västerbottens
Västergötlands
Ångermanlands
Örebro läns
Östra Mellansvenska
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80