Kommande tävlingar
05/07
BK Björken Guld
13/07
SM Lag Mixed 2024
17/07
Falkenbergsveckans Guldpar Ons
Rapporterade tävlingar
28/06
Ölandsveckan 2024 A-final - Om
27/06
Ölandsveckan 2024 A-final - Om
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
Svenska Bridgeförbundet
»
SM Lag Veteran
»
2010
»
Kval
»
Rond 5
SM Lag Veteran 2010
Kval
Rond 5
Plac
Lag
Kapten
Ronder
V-O-F
Imp
Kvot
VP
1
Sigvardsson
Bernt Sigvardsson [628]
5
5-0-0
113 - 18
6.278
105
2
Mölnlycke
Thomas Therkelson [4805]
5
3-0-2
135 - 33
4.091
98
3
TopBridge
Gunnar Andersson [18507]
5
3-1-0
99 - 29
3.414
96
4
Görans Adepter
Göran Levan [11679]
5
2-3-0
116 - 65
1.785
91
5
DJ-POP
Douglas von Krusenstierna [8636]
5
4-0-1
90 - 39
2.308
89
6
Tur-Conny
Conny Lövgren [24860]
5
2-1-2
113 - 76
1.487
86
7
Team Blixten
Lennart Bylund [8234]
5
2-2-1
113 - 90
1.256
81
8
Mölnlycke extra
Frank Lidström [4815]
5
2-2-1
100 - 80
1.250
81
9
Dalamaskarna
Inga-Lis Larsson [81346]
5
2-2-1
92 - 72
1.278
80
10
Thunbrink
Lars Göran Larsson [2743]
5
2-1-2
99 - 78
1.269
79
11
GävleDala
Margot Sivelind [149]
5
2-1-2
71 - 59
1.203
79
12
MajZonen
Reine Gustavsson [6934]
5
1-3-1
97 - 94
1.032
77
13
ÖMBF
Leif Lyngmo [85153]
5
1-3-1
81 - 75
1.080
76
14
ARN-land
Christer Swenson [1859]
5
2-2-1
86 - 81
1.062
76
15
Hallén
Hans-Olof Hallén [9896]
5
1-3-1
55 - 59
0.932
75
16
MOBsters
Carl-Axel Staël von Holstein [32221]
5
1-3-1
81 - 85
0.953
74
17
Ricky's
Lennart Rehle [6599]
5
2-2-1
79 - 83
0.952
73
18
Morfar Ginko
Peter Backlund [244]
5
2-0-3
66 - 75
0.880
73
19
Bumsangänget BK
Barbro Enhörning Ahlström [13568]
5
2-1-2
78 - 91
0.857
71
20
Bertil
Bertil Nilsson [8343]
5
1-2-2
94 - 110
0.855
70
21
Rigmor
Mats Hollström [654]
5
2-1-2
87 - 118
0.737
70
22
HPD
Lars Hed [22968]
5
1-2-2
69 - 90
0.767
69
23
Asperö
Karin Nyberg [5059]
5
1-1-2
55 - 76
0.724
69
24
BERO BÅRO
Bengt Bergstén [4090]
5
0-2-2
59 - 74
0.797
66
25
KFV Östra
Lars Eriksson [10655]
5
0-3-2
61 - 88
0.693
66
26
Fagersta BS
Sixten Pettersson [3995]
5
1-2-2
71 - 103
0.689
66
27
Öregubbarna
Anders Ström [86698]
5
2-1-2
85 - 121
0.702
63
28
Rödfärgsslam
Sven Johannesson [13430]
5
1-1-3
88 - 128
0.688
63
29
Optimisterna
Gunnel Anderzon [8956]
5
1-1-3
61 - 114
0.535
59
30
Åmbo
Britt Larsson [86952]
5
0-1-3
39 - 107
0.364
54
31
Rivjärnen
Evert Bengtsson [24224]
5
0-0-4
42 - 128
0.328
48
Rond 5
IMP 1
IMP 2
IMP Tot
VP
Sigvardsson
-
DJ-POP
25 - 2
0 - 0
25 - 2
22 - 8
TopBridge
-
Thunbrink
26 - 10
0 - 0
26 - 10
20 - 10
Tur-Conny
-
Görans Adepter
10 - 19
0 - 0
10 - 19
12 - 18
Mölnlycke
-
Bumsangänget BK
33 - 0
0 - 0
33 - 0
25 - 5
Mölnlycke extra
-
Morfar Ginko
17 - 6
0 - 0
17 - 6
18 - 12
MajZonen
-
ARN-land
16 - 21
0 - 0
16 - 21
14 - 16
Bertil
-
Dalamaskarna
8 - 28
0 - 0
8 - 28
9 - 21
GävleDala
-
Hallén
10 - 12
0 - 0
10 - 12
14 - 16
Ricky's
-
MOBsters
15 - 18
0 - 0
15 - 18
14 - 16
ÖMBF
-
Rigmor
14 - 0
0 - 0
14 - 0
19 - 11
Optimisterna
-
Team Blixten
2 - 35
0 - 0
2 - 35
5 - 25
Fagersta BS
-
KFV Östra
9 - 7
0 - 0
9 - 7
16 - 14
Rödfärgsslam
-
Öregubbarna
23 - 36
0 - 0
23 - 36
11 - 19
HPD
-
Åmbo
33 - 9
0 - 0
33 - 9
23 - 7
Asperö
-
Rivjärnen
32 - 4
0 - 0
32 - 4
24 - 6
-
BERO BÅRO
- 8
- 0
- 9
- 18
Sök i Spader
Distrikten
Förbundet
Bohuslän-Dals
Dalabridgen
Gotlands
Gävleborgs
Göteborgs
Hallands
Jämtland-Härjedalens
Jönköpings läns
Medelpads
Mälardalens
Norrbottens
Skånes
Stockholms
Sydöstra Sveriges
Upplands
Värmland-Dals
Västerbottens
Västergötlands
Ångermanlands
Örebro läns
Östra Mellansvenska
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80